Biz Kimiz?

Özgün elektronik tasarım, gömülü sistem yazılımı ve bilgisayar yazılımı geliştiren firmamız bu konularda yenilikçi çözümler sunarak yurt dışına bağımlılığı azaltıcı projeler yapmaktadır.

MELSiS – Mikro Elektronik Sistemler Ltd. Şti. elektronik tasarim ve haberleşme sistemleri için özgün çözümler üretmektedir. 2012 yılında kurulan MELSiS, Bilkent Cyberparkta faaliyetine devam etmektedir. Elektronik ARGE firmasi olarak kurulan MELSiS, kurulduğu günden bu yana savunma sanayii, haberleşme sistemleri, karayolu ulaşım sistemleri, demiryolu elektrfikasyon sistemleri ve elektronik kart üretimi alanında faaliyet göstermektedir.

Özgün elektronik tasarım, gömülü sistem yazılımı ve bilgisayar yazılımı geliştiren firmamız bu konularda yenilikçi çözümler sunarak yurt dışına bağımlılığı azaltıcı projeler yapmaktadır.

MELSiS kurulduğu günden bu yana Elektronik ve Yazılım ARGE konularında adımlar atmıştır. Özellikle Savunma Sanayiinde ihtiyaç duyulan yüksek kompleksite ve hızlı arayüzü olan elektronik kart tasarımları yapmaktadır. Karayolu ulaşım sistemleri alanında faaliyet gösteren firmamız bu alanda uzman kadrosu ile Karayolu Sinyalizasyonu ve Demiryolu Elektrifikasyonu alanlarında projeler yürütülmektedir. Özellikle Yüksek Hızlı Tren Scada Sistemlerinin Kurulumu ve Bakım konusunda uzmanlaşmış olan MELSiS, bu alanda da yurt dışına olan bağımlılığı azaltmayı hedeflemektedir. MELSiS olarak amacımız Scada sistemlerini uluslararası standartlara uygun olarak milli hale getirmek ve bu alanda ARGE yapmaktır. Karayolu Ulaşım Sistemleri alanında ise MELSiS TSE belgeli kendi ürünleri ile yapım, kurulum ve devreye alma işlerini yapabilmektedir. Bu alanda Karayolları Bölge Müdürlüklerinin ihalelerinde yüklenici firma olarak yer alan MELSiS bu sistemlerin kurulumunu yapmıştır ve halen de yapmaktadır..

2016 yılı itibariyle MELSİS, Elektronik kart üretimi alanında yaptığı yatırımlar ile tam otomatik SMD dizgi hattı kurmuştur.

Vizyonumuz

Sürdürülebilir büyümeyi koruyan, çalışanları, çalışma şartları ve ürün kalitesi ile diğer işletmelerden farklı, özgün ve yenilikçi projeler geliştiren saygın ve sektöründe öncü bir kuruluş olmaktır.

Misyonumuz

Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek, Elektronik sektöründe yenilikçi fikirler üreten ve özgün çözümler sunan bir şirket olarak, en ileri teknoloji ile müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, onlara en doğru ve en kaliteli hizmeti sunmaktır.

Kalite Politikamız

Kaynakları en iyi şekilde kullanarak yasal mevzuatlar ve şartnameler çerçevesinde müşteri memnuniyetini karşılamak, Kalite Yönetim Sistemi gereklerini yerine getirmek ve sistemin sürekliliğini sağlayarak, çalışanların üretim ve hizmet bilincini geliştirmeyi Kalite Politikası olarak benimsemiştir.

Çevre Politikamız

Ulusal ve uluslararası standartlar ve yasal yükümlülükler çerçevesinde çevre yönetim sistemi anlayışını benimsemek, etkin olarak uygulamak ve sürekliliğini sağlamak, çevresel etkileri minimize etmek ve çevresel performansı sürekli iyileştirmek, tüm çalışanların, oluşan çevre etkileri ve çevre politikası konusunda bilinçlendirilmesini sağlamak ve çevre bilincini yaygınlaştırmak amacıyla çevre yönetim sistemlerini oluşturmayı ve sürekli gelişme ile güçlendirmeyi taahhüt eder.

İSG Politikamız

Sağlıklı ve emniyetli bir çalışma ortamı ile çalışanlarımızın ve faaliyetlerimizden etkilenecek insanların sağlığına gelebilecek olumsuz etkileri önlemek, iş sağlığı güvenliği bilincini geliştirerek İSG yönetim sistemi anlayışını yaşam felsefesi haline getirerek yönetim sistemimizi sürekli geliştirmek ve iyileştirmek, yasal yükümlülüklerimize, yürürlükteki İSG mevzuatlarına uymaktır.

melsis

Kalite Belgelerimiz